Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 277 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Ostatni ambulans kolejowy idzie do likwidacji !!!

czwartek, 26 maja 2011 8:41

Ostatni abmulans kolejowy nr. 930 (funkcjonujący na zasadzie konwoju w ostatnich latach) kursujący ze Szczecina do Krakowa Płaszowa i spowrotem odbędzie jutro 27 maja swój ostatni kurs!!! Tak więc następuje historyczna chwila - jest to koniec przewożenia poczty koleją. Z tej okazji UP Szczecin 2 będzie stosował datownik okolicznościowy który będzie zapewnie sentymentalną pamiątką dla filatelistów kolejarzy. Nie mam niestety informacji czy została wydana kartka beznominałowa.

Ja ma w planie podjechać na dworzec PKP do Gliwic i przekazać kilka listów do wysłania z datownikiem abmulansowym zarówno w jedną jak i drugą stronę. Co z tego będzie to się okaże bo w Gliwicach "Przemyślanin" będzie odpowiedno o 3.50 w kierunku Krakowa (27 maja) oraz w drodze powrotnej o 0.35 dnia następnego.

 

 

PS. Jeśli ktoś posiada więcej informacji o tym kursie, może kontakt do obsługi ambulansu, etc. to proszę o pilną informację.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Galicyjska Poczta Kolejowa - regulamin i wydawnictwa

czwartek, 26 maja 2011 8:32

Regulamin "Galicyjskiej Poczty Kolejowej" organizowanej z okazji imprezy pn. "Kolej na Majówkę! Parowozem przez Galicyjską Kolej Transwersalną"

 1. Organizatorami "Galicyjskiej Poczty Kolejowej" są: Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Nowym Sączu oraz Nowosądeckie stowarzyszenie Miłośników Kolei w Nowym Sączu.
 2. "Galicyjska Poczta Kolejowa" zostanie zorganizowana w dniu 29 maja 2011 roku. Przemieszczenie przesyłek nastąpi na trasie: Urząd Pocztowy Nowy Sącz 8 - Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce - Urząd Pocztowy Nowy Sącz 8.
 3. Z okazji "Galicyjskiej Poczty Kolejowej" Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Nowym Sączu wyda kartkę pocztową bez nadrukowanego znaku opłaty pocztowej.
 4. Do przewozu "Galicyjską Pocztą Kolejową" zostaną dopuszczone listy priorytetowe i ekonomiczne, krajowe i zagraniczne, nierejestrowane i polecone oraz kartki pocztowe opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
 5. Przesyłki przeznaczone do przewozu "Galicyjską Pocztą Kolejową" po ich przygotowaniu, w tym prawidłowym zaadresowaniu i opłaceniu zgodnie z obowiązującymi cennikami należy przesłać w zamkniętej kopercie w terminie do dnia 27 maja 2011 roku na adres: Urząd Pocztowy, ul. Kolejowa 17, 33-306 Nowy Sącz 8, z dopiskiem na kopercie: "Galicyjska Poczta Kolejowa".
 6. Przesyłki dopuszczone do przewozu "Galicyjską Pocztą Kolejową" zostaną w Urzędzie Pocztowym Nowy Sącz 8 ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem okolicznościowym z hasłem "Galicyjska Poczta Kolejowa".
 7. Przesyłki przygotowane do przewozu "Galicyjską Pocztą Kolejową" Urząd Pocztowy Nowy Sącz 8 przekaże upoważnionej osobie w celu ich przewiezienia "Galicyjską Pocztą Kolejową" na trasie: Nowy Sącz - Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce.
 8. Po przewiezieniu "Galicyjską Pocztą Kolejową" przesyłki zostaną przekazane przez upoważnioną osobę do Urzędu Pocztowego Nowy Sącz 8, gdzie zostaną ostemplowane stemplem informacyjnym o treści: "Poczta Kolejowa Przewieziono pociągiem retro na trasie: Nowy Sącz - Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce 29.V2011". Następnie przesyłki zostaną przesłane i doręczone adresatom zgodnie z obowiązującymi przepisami pocztowymi.
 9. Za prawidłową realizację przewozu przesyłek filatelistycznych "Galicyjską Pocztą Kolejową" odpowiada Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Nowym Sączu.
 10. Niniejszy Regulamin został zatwierdzony przez Centralę Centrum Poczty Wydział Filatelistyki w dniu 19 maja 2011 roku.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Poczta Kolejowa z okazji 100. rocznicy kolei lokalnej Muszyna - Krynica - regulamin i wydawnictwa

czwartek, 26 maja 2011 8:29

Regulamin "Poczty Kolejowej" organizowanej z okazji 100. rocznicy kolei lokalnej Muszyna - Krynica

 1. Organizatorami "Poczty Kolejowej" są: Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Nowym Sączu oraz Przewozy Regionalne Sp. z o.o., Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych w Krakowie - Sekcja Przewozów Pasażerskich w Nowym Sączu.
 2. "Poczta Kolejowa" zostanie zorganizowana w dniu 28 maja 2011 roku. Przemieszczenie przesyłek nastąpi na trasie: Urząd Pocztowy Muszyna - Urząd Pocztowy Krynica Zdrój.
 3. Z okazji 100. rocznicy kolei lokalnej Muszyna - Krynica Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Nowym Sączu wyda kartkę pocztową bez nadrukowanego znaku opłaty pocztowej.
 4. Do przewozu "Pocztą Kolejową" zostaną dopuszczone listy priorytetowe i ekonomiczne, krajowe i zagraniczne, nierejestrowane i polecone oraz kartki pocztowe opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.
 5. Przesyłki przeznaczone do przewozu "Pocztą Kolejową" po ich przygotowaniu, w tym prawidłowym zaadresowaniu i opłaceniu zgodnie z obowiązującymi cennikami należy przesłać w zamkniętej kopercie w terminie do dnia 25 maja 2011 roku na adres: Urząd Pocztowy, 33-370 Muszyna, z dopiskiem na kopercie: "Poczta Kolejowa".
 6. Przesyłki dopuszczone do przewozu "Pocztą Kolejową" zostaną w Urzędzie Pocztowym Muszyna ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem okolicznościowym z hasłem: "100 lat kolei lokalnej Muszyna - Krynica 28.V.2011".
 7. Przesyłki przygotowane do przewozu "Pocztą Kolejową" Urząd Pocztowy Muszyna przekaże upoważnionej osobie - kierownikowi pociągu relacji: Kraków - Krynica-Zdrój w celu ich przewiezienia "Pocztą Kolejową" na trasie: Muszyna - Krynica-Zdrój.
 8. Po przewiezieniu "Pocztą Kolejową" przesyłki zostaną przekazane przez upoważnioną osobę - kierownika pociągu relacji: Kraków - Krynica-Zdrój upoważnionemu pracownikowi Poczty Polskiej S.A., który przekaże je do Urzędu Pocztowego Krynica-Zdrój, gdzie zostaną ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem informacyjnym o treści: "Poczta Kolejowa Przewieziono koleją na trasie Muszyna - Krynica-Zdrój 28.05.2011". Następnie przesyłki zostaną przesłane i doręczone adresatom zgodnie z obowiązującymi przepisami pocztowymi.
 9. Za prawidłową realizacją przewozu przesyłek filatelistycznych "Pocztą Kolejową" odpowiada Centrum Poczty Oddział Rejonowy w Nowym Sączu.
 10. Niniejszy Regulamin został zatwierdzony przez Centralę Centrum Poczty Wydział Filatelistyki w dniu 16 maja 2011 roku.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Datownik kolejowy - Wrocław 15

piątek, 13 maja 2011 17:08

Od wczoraj (12.05) do niedzieli trwać będzie we Wrocławiu na Dworcu Świebodzkim XIII Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska - Transport 2011.

Z tej okazji jest stosowany specjalny datownik okolicznościowy wg. projektu Adama Szulera który jest stosowany przez UP Wrocław 15.

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Datowniki i wydawnictwa związane z koleją

środa, 11 maja 2011 16:45

Od 29 marca w UP Zabrze 1 jest stosowany datownik okolicznościowy ze zmienną datą "100 lat budynku poczty w Zabrzu". Wydano także kartkę beznominałową, kopertę personalizowaną, znaczki personalizowane (3 rodzaje) i nalepkę okolicznościową do poczty samochodowej która odbyła się okazji tego jubileuszu. Wszystkie te wydawnictwa przedstawiają budynek zabrzańskiej poczty. Z tematem kolejowym wiąże te wydawnictwa to że ów budynek znajduje się na Placu Dworcowym w Zabrzu na przeciw dworca kolejowego.

 

 

Kartka beznominałowa z jednym ze znaczków personalizowanych.

 

Koperta personalizowana z drugim znaczkiem personalizowanym.

 

 

 

 

Od 15 kwietnia w Muzeum Poczty i Telekomunikacji trwa wystawa "Stefan Małecki - grafika". Z tej okazji wydano datownik okolicznościowy. Do tematu "kolej" ów datownik przypisuje fakt że Stefan Małecki wśród wielu swoich projektów miał także znaki pocztowe o tematyce kolejowej.

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 432 775  

LOGO KLUBU

OKZ PZF "Kolejnictwo" im. E.A.Malinowskiego

Zarząd Klubu

KRYSTIAN ŻURAWSKI - prezes, ARTUR MARSY - wiceprezes, PIOTR TOPOLSKI - wiceprezes, ADAM SZULER - sekretarz (moderator strony), ARKADIUSZ REJTER, ANDRZEJ NOSAL - członkowie zarządu

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1432775
Wpisy
 • liczba: 252
 • komentarze: 1503
Galerie
 • liczba zdjęć: 0
 • komentarze: 0
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3464 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl