Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 278 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

62. Ogólnopolskie Spotkanie OKZ PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta A. Malinowskiego – Poznań, 20.04.2013 (relacja)

czwartek, 25 kwietnia 2013 14:15

W sobotę 20 kwietnia w gościnnych salach Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu przy ul. Fredry 13 odbyło się 62. Ogólnopolskie Spotkanie OKZ PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta A. Malinowskiego. Gospodarzami spotkania byli Leszek Kubiak i Ryszard Pyssa – dyrektor palcówki i zarazem redaktor naczelny miesięcznika „Świat Kolei”.

Na początek, jako aperitif, w części nieoficjalnej uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez organizatorów w podziemia budynku gdzie mogli podziwiać makietę kolejową, która zajmowała całe, dość znacznej wielkości pomieszczenie. Wszyscy byli zachwyceni tym widokiem i nie mogli się wręcz nadziwić, z jaką starannością zostało to wszystko wykonane.

Po tych wszystkich uniesieniach wywołanych podziwianiem makiety punktualnie o 11.00 rozpoczęło się oficjalne spotkanie członków klubu. Tradycyjnie na początku przywitał przybyłych członków i gości prezes Krystian Żurawski. Później zaś głos zabrał gospodarz – Ryszard Pyssa, który opowiedział o kierowanej przez siebie placówce jak i przestawił radości i smutki, z jakimi się spotyka, jako redaktor jedynego regularnie ukazującego się pisma o tematyce kolejowej w kraju.

Następnie głównym  punktem miały być sprawy bieżące klubu jednak ze względu na nieoczekiwane przybycie na spotkanie Ryszarda Prange i Marka Zbierskiego (sędziowie, wystawcy, założyciele Klubu „TEMATICA”) zostało to przeniesione na zakończenie spotkania i ostatecznie poświęcono tym sprawom niewiele czasu.

Zaś prawie całe  spotkanie zdominował temat wystawiennictwa. Dzięki przybyłym gościom wytworzyła się, bowiem bardzo ciekawa dyskusja, w której zostały poruszone wszelkie zasady wystawiennictwa i problemy z tym (głównie regulaminowe) związane. Bardzo burzliwa była wymiana argumentów na temat wykorzystywania  w eksponatach kartek beznominałowych, które są obiektem kolekcjonerskim członków Klubu. „Kolejarze” przedstawili tezę, że jest to w końcu jakiś druk pocztowy posiadający sygnaturę pocztową i logo PP zaś Kol. Zbierski dość abstrakcyjnie porównał to  z butelką po szamponie z logo PP, które można spotkać w hotelach prowadzonych przez narodowego operatora pocztowego. Podsumowane to zostało przez niego stwierdzeniem, że to też produkt Poczty Polskiej i „czy z tego powodu ma kwalifikować się to do eksponatu wystawowego”.

Mimo że każda ze stron przedstawiała swoje słuszne racje, przy których pozostała to jednak wszyscy doszli do jednego wniosku. Należałoby także organizować wystawy dla tych, którzy chcą pokazać takie walory, które nie można zaprezentować ze względów regulaminowych na normalnej wystawie konkursowej. Jako wzór takich wystaw Kol. Artur Marsy przedstawił organizowaną corocznie we Wrocławiu imprezę przez miejscowe Stowarzyszenie Kolekcjonerów gdzie są prezentowane zbiory z różnych dziedzin kolekcjonerstwa.

Krótko przed 13.00 po szybkim omówieniu spraw bieżących oficjalne spotkanie dobiegło końca jednak wymiana i rozmowy wśród członków trwały jeszcze dosyć długo.

Na koniec warto odnotować, że na spotkaniu była znakomita frekwencja (został wyrównany rekord obecności członków z 2005 roku w Bydgoszczy, który wynosi 38 osób) gdyż przybyły 44 osoby wliczając gości zaś filatelistycznymi pamiątkami ze spotkania był znaczek z personalizowaną przywieszką, na której przedstawiono „Maltankę” oraz niepocztowa kartka beznominałowa.


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

62. Ogólnopolskie Spotkanie OKZ PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta A. Malinowskiego – Poznań

wtorek, 16 kwietnia 2013 20:34

W najbliższą sobotę (20.04) odbędzie się 62. Ogólnopolskie Spotkanie OKZ PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta A. Malinowskiego. Tym razem na miejsce spotkania została wyznaczona stolica Wielkopolski - Poznań. Początek spotkania wyznaczono na godz. 11.00 w  Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego przy ul. Fredry 13. Z okazji spotkania zostanie wydana niepocztowa kartka beznominałowa.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 432 786  

LOGO KLUBU

OKZ PZF "Kolejnictwo" im. E.A.Malinowskiego

Zarząd Klubu

KRYSTIAN ŻURAWSKI - prezes, ARTUR MARSY - wiceprezes, PIOTR TOPOLSKI - wiceprezes, ADAM SZULER - sekretarz (moderator strony), ARKADIUSZ REJTER, ANDRZEJ NOSAL - członkowie zarządu

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1432786
Wpisy
  • liczba: 252
  • komentarze: 1503
Galerie
  • liczba zdjęć: 0
  • komentarze: 0
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3464 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl