Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 277 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Podkarpacie - kartka z motywem kolejowym w Rzeszowie

poniedziałek, 31 października 2011 10:33

CP ORJ Rzeszów wydało wspólnie z Fundacją "Podkarpacka Akademia Rozwoju" serię 12 kartek w formie widokówek z reprodukcjami prac dzieci nagrodzonymi w konkursie plastycznym "Podkarpacie dla Europy".

 

Na jednej z kartek przedstawiono pracę 16-letniej Pauliny Pazowskiej z LO im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie na której jednym z motywów jest kolejka wąskotorowa.

 

Kartki zostały wydane w nakładzie 350 szt. i są w cenie 0,60 zł/szt.

Jedynym problemem jest to że są rozprowadzane w kopmletach po 12 sztuk - cała seria.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

140. rocznica uruchomienia linii kolejowej Oleśnica - Syców

piątek, 28 października 2011 12:23

CP ORJ Wrocław-Województwo wyda w listopadzie kartkę beznominałową z okazji 140. rocznicy uruchomienia linii kolejowej Oleśnica - Syców. Obecnie kursy na tej linii są zawieszone. W tym roku zorganizowano 2 przejazdy pociągów specjalnych które mały na celu przypomnienie o tej linii oraz są częścią kampanii o przywrócnie pociągów na tej trasie. Kartkę zaprojektował Adam Szuler. Koszt kartki ze względu na obniżony nakład (to było warunkiem wydania z racji zalegania innych kartek w magazynie Poczty Polskiej) będzie oscylował najprawdopodobniej w granicach 0,80 - 1 zł. Zamówienia na kartkę można składać pod adresem okzkolejnictwo@wp.pl  Minimalna ilość zamówienia - 5 sztuk.

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Zmiana adresu strony

środa, 19 października 2011 13:46

Od 1 listopada strona będzie dostępna pod adresem

 

www . okzkolejnictwo . bloog . pl 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

59. Spotkanie OKZ PZF "Kolejnictwo" - relacja

niedziela, 16 października 2011 2:01

Wczoraj w Ośrodku Kultury "Górna" w Łodzi odbyło się 59. Spotkanie Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF "Kolejnictwo" im. Ernesta A. Malinowskiego. Początek spotkania zaplanowano na 10.30 jednak rozpoczęło się ono dokładnie godzinę później. Winę za to ponosi ... telewizja !!! Tak. Na naszym spotkaniu gościła TVP z Łodzi która nagrywała materiał z naszego spotkania.

 

Po tych telewizyjnych akcentach gości przywitał krótko prezes Krystian Żurawski oddając następnie głos głównemu organizatorowi spotkania - Koordynatorowi Grupy Łódzkiej OKZ PZF " Kolejnictwo" Arkadiuszowi Rejterowi, który serdecznie wszystkich przywitał i przypomniał z jakich okazji się tu spotykamy. Że głównym powodem była 75. rocznica napisania "Lokomotywy" Juliana Tuwima to kolejną atrakcją było "odczytanie" tego utworu w językach obcych. Najpierw Adam Szuler odczytał utwór przerobiony w gwarze śląskiej pt. "Slonsko bana" a następnie prezes przeczytał kilka wersów angielskiej wersji.

 

W kolejnych punktach spotkania została omówiona XIII Wrocławska Wystawa Kolekcjonerska, która odbyła się w maju gdzie głównym tematem ekspozycji był transport. Prezes zdał także relację z czerwcowego spotkania międzynarodowej grupy "Internationale Motivgruppe Eisenbahnwesen" z Niemiec, której kongres odbył się na poczatku czerwca we Wrocławiu a także z niedawnego XX Walnego Zjazdu Delegatów PZF który miał miejsce przed dwoma tygodniami w Polkowicach. Tak więc można powiedzieć, że nasze spotkanie miało zabarwienie "dolnośląskie" gdyż wszystkie te 3 imprezy odbyły się w tym własnie regionie.

 

Na zakończenie Kol. Krystian Żurawski przedstawiał miejsca spotkań klubowych w 2012 roku i przypomniał dlaczego własnie tam się one odbędą (rocznice kolejowo - tramwajowe). Tak więc na wiosnę spotykamy się w Inowrocławiu a pod koniec roku we Włocławku.

Na tym, krótko przed 13.00 zakończyła sie oficjalna część spotkania.

 

Już w mniej oficjalnych okolicznościach padła propozycja zorganizowania w 2013 roku spotkania w Gliwicach zaproponowana przez kolegów ze Śląska - Adam Szulera i Józefa Jakubinę. Niestety prezes opornie podchodzi do tego pomysłu tłumacząć to niedogodnymi połączeniami kolejowymi. My (śląska siła) jednak nie popuścimy. Dlatego prosimy kolegów o poparcie poprzez wpisy w kometarzach tego newsa (co zostanie przekazane prezesowi) jak również prosimy o wstawiennictwo u naszego "guru" za nami poprzez "molestowanie" słowne przy kontaktach telefonicznych bądź listowych.

Jeśli to nie pomoże to zawnioskujemy o przegłosowanie tego pomysłu na spotkaniu w Inowrocławiu.

 

Warto także nadmienić że w czasie prawie całego spotkania funkcjonowało bogato zaopatrzone w walory stoisko Poczty Polskiej S.A. obsługiwane przez panie z UP Łódź 1.

 

Ogromne brawa należą się więc naszym łódzkim kolegom za tak profesjonalne przygotowanie spotkania. DZIĘKUJEMY !!!

 

PS. Niebawem zamieszczę fotorelację ze spotkania.

 

                                                                                                                 ADAM SZULER

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

59. Spotkanie OKZ PZF "Kolejnictwo" - wydawnictwa

wtorek, 11 października 2011 12:34

Z okazji 59. Spotkania OKZ PZF "Kolejnictwo" organizatorzy przygotowali pamiątkowe wydawnictwa w które będzie można się zaopatrzyć na stoisku Poczy Polskiej zorganizowane w Ośrodku Kultury"Górna".

Niżej komplet wydawnictw: znaczek personalizowany, kartka beznominałowa i stempel okolicznościowy wg. projektu Krzysztofa Błaszczyka.

 

Początek spotkania 10.30. ZAPRASZAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

środa, 24 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  1 432 801  

LOGO KLUBU

OKZ PZF "Kolejnictwo" im. E.A.Malinowskiego

Zarząd Klubu

KRYSTIAN ŻURAWSKI - prezes, ARTUR MARSY - wiceprezes, PIOTR TOPOLSKI - wiceprezes, ADAM SZULER - sekretarz (moderator strony), ARKADIUSZ REJTER, ANDRZEJ NOSAL - członkowie zarządu

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
     0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 1432801
Wpisy
  • liczba: 252
  • komentarze: 1503
Galerie
  • liczba zdjęć: 0
  • komentarze: 0
Punkty konkursowe: 100
Bloog istnieje od: 3464 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl